דף הבית / קרן פנסיה / מסלול עתיר חיסכון לצעירים

מסלול עתיר חיסכון לצעירים

אני בן 27, התחלתי לעבוד לא מזמן בחברת הי טק מוכרת, סוכן ההסדר במקום העבודה המליץ לי כי מכיוון ואני צעיר ורווק כדאי לי לבחור במסלול עתיר חיסכון בקרן הפנסיה. בעתיד כאשר המצב ישתנה אני אוכל לבחור במסלול אחר. האם מדובר בבחירה נכונה?

שאלה נכונה שעולה לא פעם מחוסכים צעירים שמצטרפים לקרן פנסיה. מסלול עתיר חיסכון בקרן הפנסיה, אמנם יחסוך לך בעלויות הכיסוי הביטוחי אך לא בטוח שזה המסלול הטוב ביותר עבורך כרגע. מכיוון ואתה רווק אתה יכל לבחור כל מסלול ביטוחי בקרן הפנסיה ולוותר על הכיסוי לשארים (לקריאה נוספת).

אם כך, מדוע לבחור במסלול אחר?

בקרן הפנסיה ישנה תקופה שנקראת תקופת אכשרה, תקופה של 60 חודשים בהם אתה לא מבוטח על אירועים שקראו לך לפני שהצטרפת לקרן. במידה ותבחר היום במסלול עתיר חיסכון ובעתיד תבצע בחירה של מסלול אחר מוטה שארים תידרש לצבור תקופת אכשרה חדשה עבור הגידול בכיסוי הביטוחי.

לכן, כיום כאשר אתה צעיר אתה יכל לבחור באחד המסלולים המעניקים לך כיסוי מירבי לשארים, אתה תצבור תקופת אכשרה עבור הכיסוי המלא וכל עוד אתה רווק, לא תשלם על כך.

מסלול עתיר חיסכון, מקטין לך גם את הכיסוי הביטוחי לאבדן כושר עבודה

למסלול עתיר חיסכון ישנה השפעה נוספת, על הכיסוי הביטוחי שלך לאבדן כושר עבודה,
במקום להיות מכוסה בכיסוי של 75% לנכות, תזכה רק במחצית הכיסוי. אמנם מדובר בחיסכון בעלויות הביטוח אך במידה וחס וחלילה תסבול מאבדן כושר עבודה מדובר בפגיעה אנושה בקצבה שתקבל.
אם דרך מקום העבודה קיים לך כיסוי אחר לאבדן כושר עבודה אפשר לבחון בבחירה של מסלול ביטוחי המקטין את רכיב אבדן כושר העבודה וזאת כמובן רק במידה ואתה בריא (האם זה כדאי?). חשוב לזכור כי כאשר תבקש להגדיל את הכיסוי לאבדן כושר עבודה בקרן הפנסיה, תידרש לצבור תקופת אכשרה חדשה עבור השינוי בכיסוי.

יש גם לכם שאלות? אנחנו ממתינים לכם בעמוד הפייסבוק שלנו

מסלול עתיר חיסכון לצעירים by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

Check Also

הכל בסדר

איגרות חוב מיועדות, המאזן האקטוארי והפנסיה שלך

מקבלי הקצבאות בקרנות הפנסיה זכאים להבטחת תשואה על 60% מהנכסים שלהם, המהלך הוא ראשיתו של שינוי דרמטי שישפיע על קצבאות הזקנה התחרות בתחום ועל המאזן האקטוארי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים