דף הבית / תכנון פרישה

תכנון פרישה

דירה או פנסיה : במה כדאי להשקיע לפרישה?

דירה להשקעה

רכישת דירה להשקעה כדי לממן את החיים אחרי הפרישה משתלמת יותר מחיסכון בקרן פנסיה? איזה דברים יש לקחת בחשבון ואלי כדאי בכלל לשלב

Read More »

מפחדים שיגמר לכם הכסף בפנסיה? 4 דרכים למנוע זאת

בית קברות

אחד הדברים שמדאיגים את הפורשים הוא שהחיסכון לפנסיה יגמר להם לפני שיגמרו החיים. כיצד ניתן להקטין את הסיכון שיגמר לך הכסף לפני שיגמר הזמן? הנה ארבע אסטרטגיות שאולי יוכלו לעזור.

Read More »

צברתי 35 שנות וותק בקרן פנסיה וותיקה שבהסדר – האם להפסיק להפקיד?

איש שותה קפה

צברתי כבר 35 שנים בקרן פנסיה וותיקה. מכיוון שצברתי כבר את האחוזים המרביים לפנסיה - 70%, האם כדאי לי להפסיק להפקיד לקרן ולהתחיל להפריש לקופה אחרת?

Read More »

יצאת לפנסיה? כנראה מגיע לך לקבל החזר מס

החזר מס

אירוע הפרישה משבש את חישוב המס השנתי ועשוי לגרום לחישוב מס לא מדוייק. פרשת מעבודה? במידה וחל עליך אחד או יותר מהמקרים הבאים כנראה ומגיע לך לקבל החזר מס.

Read More »

נשואים? החיסכון הפנסיוני מחייב אתכם לעבודת צוות

נשואים

חולקים משק בית, חולקים חשבון בנק, תתחילו לחלוק בחיסכון הפנסיוני. תכנון פנסיוני צריך לכלול הגדרת מטרות משותפות לגיל הפרישה ולא להישאר רק ברמת מסלול הביטוח ומסלול ההשקעה בתכנית.

Read More »

4 דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם חותמים על בקשה לפנסיית זקנה

אנחנו משקיעים משאבים בניהול החיסכון הפנסיוני עד לפרישה, בחירת מסלול ביטוח, בחירת מסלול השקעה והורדת דמי הניהול אך אנחנו משקיעים רק כמה דקות בבחירת מסלול הפרישה שילווה אותנו עד שנסיים את דרכנו בעולם הזה.

Read More »

בני 55, עשר השנים שיכינו אתכם לפרישה

תשוקה

ככל שמתקרבים לגיל הפרישה, להוטים יותר ויותר לנצל את היתרונות שהפרישה מבטיחה. אבל האם אתם באמת מוכנים לכך? עשר השנים שלפני הפרישה הן תקופה מצויינת להתחיל להכין את ארנק ואת הנפש לפרישה.

Read More »

איך נממן את הפרישה?

אנשים מבוגרים

פרישה היא תקופה ארוכה ויקרה בחיים. החיים שלנו בתקופת הפרישה יהיו שונים לגמרי מהחיים שהיו לנו לפני הפרישה. ואותו הדבר גם לגבי מקורות ההכנסה שלנו.

Read More »

איך תחשבו את גובה ההכנסה החודשית אותה תצטרכו לפרישה?

מחשבון

כולם רוצים לחיות בנוחות בפרישה, להגשים את החלומות שלא הספיקו להגשים במהלך שנות העבודה. אבל איך מחשבים את גובה הכנסה לה נידרש בפרישה?

Read More »

8,000 ימים של פרישה

קרוז

תנסו לדמיין את החיים שלכם לאחר הפרישה. בטוח שתצליחו לדמיין את היום הראשון או אולי את היום ה- 1,095. אבל האם אתם יכולים לדמיין 8,000 ימים של חופשה?

Read More »
שינוי גודל גופנים