דף הבית / תכנון פרישה

תכנון פרישה

החלק הראשון בבניית תכנית הפרישה (מודל ארבעת ה-L)

פרישה מרצון

הדרך לתכנית פרישה מוצלחת עובר בהגדרת מטרות. מודל ארבעת ה-L, הוא המודל שיסייע לכם בהגדרת המטרות ובניית תכנית הפרישה.

Read More »

מה הפרמטר החשוב ביותר כאשר רוצים לחשב כמה כסף למשוך במשיכה לשיעורין

משיכה לשיעורין, אנונה, היא האפשרות לקבל סכום חודשי מהחיסכון, עד לתום סכום החיסכון. ישנה חשיבות רבה להגדרת סכום המשיכה לשיעורין, מכיוון ולאחר תום החיסכון, יפסק התשלום.

Read More »

האם אנונה היא דרך טובה כדי להגדיל את פנסיית הזקנה

אנונה (פרי)

התשובה הקצרה היא כמובן כן. אנונה היא דרך טובה ובטוחה למשוך כספים מתוך החיסכון לפרישה. אם החלטתם לבחור באנונה בכדי להגדיל את פנסיית הזקנה שלכם ישנם כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון. קודם כל, מה זאת אנונה? אנונה היא זרם קבוע של תשלומים חודשיים, משיכה לשיעורין. את האנונה ניתן להגדיר כסכום חודשי קבוע שישולם עד שיגמרו הכספים בחיסכון. גם זה סוג של …

Read More »

דירה או פנסיה : במה כדאי להשקיע לפרישה?

דירה להשקעה

רכישת דירה להשקעה כדי לממן את החיים אחרי הפרישה משתלמת יותר מחיסכון בקרן פנסיה? איזה דברים יש לקחת בחשבון ואלי כדאי בכלל לשלב

Read More »

מפחדים שיגמר לכם הכסף בפנסיה? 4 דרכים למנוע זאת

בית קברות

אחד הדברים שמדאיגים את הפורשים הוא שהחיסכון לפנסיה יגמר להם לפני שיגמרו החיים. כיצד ניתן להקטין את הסיכון שיגמר לך הכסף לפני שיגמר הזמן? הנה ארבע אסטרטגיות שאולי יוכלו לעזור.

Read More »

צברתי 35 שנות וותק בקרן פנסיה וותיקה שבהסדר – האם להפסיק להפקיד?

איש שותה קפה

צברתי כבר 35 שנים בקרן פנסיה וותיקה. מכיוון שצברתי כבר את האחוזים המרביים לפנסיה - 70%, האם כדאי לי להפסיק להפקיד לקרן ולהתחיל להפריש לקופה אחרת?

Read More »

יצאת לפנסיה? כנראה מגיע לך לקבל החזר מס

החזר מס

אירוע הפרישה משבש את חישוב המס השנתי ועשוי לגרום לחישוב מס לא מדוייק. פרשת מעבודה? במידה וחל עליך אחד או יותר מהמקרים הבאים כנראה ומגיע לך לקבל החזר מס.

Read More »

נשואים? החיסכון הפנסיוני מחייב אתכם לעבודת צוות

נשואים

חולקים משק בית, חולקים חשבון בנק, תתחילו לחלוק בחיסכון הפנסיוני. תכנון פנסיוני צריך לכלול הגדרת מטרות משותפות לגיל הפרישה ולא להישאר רק ברמת מסלול הביטוח ומסלול ההשקעה בתכנית.

Read More »

4 דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם חותמים על בקשה לפנסיית זקנה

אנחנו משקיעים משאבים בניהול החיסכון הפנסיוני עד לפרישה, בחירת מסלול ביטוח, בחירת מסלול השקעה והורדת דמי הניהול אך אנחנו משקיעים רק כמה דקות בבחירת מסלול הפרישה שילווה אותנו עד שנסיים את דרכנו בעולם הזה.

Read More »

בני 55, עשר השנים שיכינו אתכם לפרישה

תשוקה

ככל שמתקרבים לגיל הפרישה, להוטים יותר ויותר לנצל את היתרונות שהפרישה מבטיחה. אבל האם אתם באמת מוכנים לכך? עשר השנים שלפני הפרישה הן תקופה מצויינת להתחיל להכין את ארנק ואת הנפש לפרישה.

Read More »
שינוי גודל גופנים