דף הבית / דעות

דעות

אי אפשר ללמוד פנסיה, חיסכון וביטוח בלי דעה אישית. בואו תשמעו את שלי

5 דרכים שאתם דופקים את הפנסיה שלכם

עמליה דואק

מתלבטים איך לנהל את ההשקעות? ברשת כמובן שלא חסר מידע. נראה שכל אחד מחלק עצות בחינם. אך למרות כל המידע שמסתובב ברשת אנשים עדיין מנהלים את החסכונות שלהם על סמך תחושות בטן. הנה חמש סיבות נפוצות לכך שאנשים מגיעים לפרישה עם פחות כסף ממה שתכננו.

Read More »

מי בכלל רוצה להגדיל את ההפקדות לפנסיה?

עובדים

לפי נתוני בנק ישראל למעלה מ- 640 אלף ישראלים מרוויחים שכר מינימום או שכר חודשי הנמוך ממנו,עובדים אלו מחוייבים להפקיד לפנסיה במסגרת צו ההרחבה לפנסיית חובה. האם החובה לחסוך לפנסיה והגדלת ההפקדות האחרונה במשק אכן תורמת לעובדים אלו?

Read More »

איך נממן את הפרישה?

אנשים מבוגרים

פרישה היא תקופה ארוכה ויקרה בחיים. החיים שלנו בתקופת הפרישה יהיו שונים לגמרי מהחיים שהיו לנו לפני הפרישה. ואותו הדבר גם לגבי מקורות ההכנסה שלנו.

Read More »

איך תחשבו את גובה ההכנסה החודשית אותה תצטרכו לפרישה?

מחשבון

כולם רוצים לחיות בנוחות בפרישה, להגשים את החלומות שלא הספיקו להגשים במהלך שנות העבודה. אבל איך מחשבים את גובה הכנסה לה נידרש בפרישה?

Read More »

למה עשיתי בסוף ביטוח חיים?

משפחה, זמן איכות

במקרה של מוות קרן הפנסיה תשלם קצבה חודשית לשארים שלנו. בנוסף קיימת קצבה חודשית שתקבל המשפחה מביטוח לאומי. אז מדוע בחרתי לעשות גם ביטוח חיים?

Read More »

8,000 ימים של פרישה

קרוז

תנסו לדמיין את החיים שלכם לאחר הפרישה. בטוח שתצליחו לדמיין את היום הראשון או אולי את היום ה- 1,095. אבל האם אתם יכולים לדמיין 8,000 ימים של חופשה?

Read More »

אחרי החגים

רימון

מי לא מכיר את ההבטחות לשנה הבאה. שנתחיל דיאטה, נעשה ספורט או שנתחיל לחסוך , בנושא החיסכון לפנסיה אסור להשאיר את הדברים לשנה הבאה העתיד שלנו ושל משפחתנו תלוי בכך.

Read More »

הפחד מחיים קצרים בקרב החוסכים במוצרים פנסיונים

3716831750_57d80f4fb4_z

המונח סיכון חיים קצרים מתייחס למקרה בו הפורש נפטר זמן קצר לאחר הפרישה. כיצד ישפיע מוות בתקופה מוקדמת על החוסכים במוצרים הפנסיונים?

Read More »

כמה שנים צפויים לחיות גמלאים אחרי שהגיעו לגיל 65?

זוג מבוגר

הסיכון לחיים ארוכים הוא אחד הסיכונים איתם צריכים להתמודד החוסכים בפרישה. חוסך שלא ידע לחשב נכון כמה שנים נותרו לו בפרישה עשוי למצוא את עצמו בגיל מבוגר ללא כסף.

Read More »

מה מסתירים דמי הניהול בקרנות ברירת המחדל ?

דמי ניהול

בדמי ניהול ממוצעים לתשואה יש השפעה חזקה יותר על פנסיית הזקנה של החוסכים מאשר לדמי הניהול המוזלים בקרן בררת המחדל.

Read More »
נגישות
סגור