דף הבית / דיני עבודה

דיני עבודה

באיזה מקרים עובד שהתפטר יהיה זכאי לפיצויי פיטורים

דרק שארפ

חוק פיצויי פיטורים מגדיר כי מי שזכאי לפיצויי פיטורים הוא מי שעבד שנה אחת ברציפות אצל מעסיק אחד ופוטר. למרות זאת ישנם מקרים בהם גם עובד שהתפטר מעבודתו יהיה זכאי לקבלת כספי הפיצויים.

Read More »

העובד נהרג בתאונת עבודה, המעסיק צפוי לשלם מאות אלפי שקלים לאחר שלא הפקיד עבורו לפנסיה

איזון אקטוארי

מעסיק של עובד שלא ביטח אותו בקרן פנסיה ישלם למשפחתו את הנזק שנגרם להם בשל אי הפרשה לפנסיה. כיצד נחשב את התשלום שיהיה חייב המעסיק לשלם?

Read More »

סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים – טוב לי או רע לי?

סעיף 14

סעיף 14 קובע כי כספי הפיצויים שהופקדו לקופה יבואו במקום כספי הפיצויים שנדרש המעסיק לשלם לעובד בסיום עבודתו. האם החתימה על הסעיף טובה או רעה? וכיצד נחשב את כספי הפיצויים בסיום עבודה.

Read More »

דגשים מיוחדים בצו ההרחבה בענף השמירה והאבטחה

שמירה והאבטחה

ענף השמירה והאבטחה בישראל הוא בעל מאפייני העסקה ייחודים המפורטים בצו ההרחבה לענף זה. עובדים, מעסיקים או סוכנים הפועלים בענף השמירה והאבטחה עליכם להקפיד כי אתם פועלים בהתאם להנחיות הצו בתחום השכר והפקדות הפנסיוניות

Read More »

שירותי תפעול או שירותי סליקה – עורכים חשיבה מחדש

קו הצדק הפנסיוני

לאחרונה, רבות נאמר בקשר להוראה החדשה שבחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים תחת הכותרות 'תפעול', 'סליקה' ו'הסדרים פנסיוניים', אשר מאחוריהן רב הנסתר על הגלוי. ברשימה זו, ננסה לעמוד על טיבה של הוספת ההוראה החדשה לחוק הייעוץ ותכליתה.

Read More »

הגדלת אחוזי הפקדה בביטוחי מנהלים בשנת 2017

בניגוד לקרנות הפנסיה, הגדלת ההפקדות בביטוחי המנהלים אינה דבר פשוט והיא דורשת התייחסות לאופן הגדלת ההפקדות, שיעור ההגדלה והתכנית אליה יופקדו הכספים.

Read More »

האם המעסיק יכל לקבל חזרה את כספי הפיצויים שהופקדו בקרן הפנסיה?

מכתבים למערכת

סיימתי לעבוד, האם המעסיק יכל לדרוש חזרה את כספי הפיצויים שהפקיד לי לקרן הפנסיה וביטוח המנהלים? הפקדתי כסף לעובד, האם אני יכל לקבל אותו חזרה?

Read More »

המדריך המקיף לחיסכון פנסיוני למעסיק

המדריך לחיסכון פנסיוני למעסיק

המדריך מפרט את עיקרי חובת המעסיק לפי צו ההרחבה לפנסיית חובה בשנת 2017. מעסיק? דע את חובותיך. עובד? דע מה מגיע לך.

Read More »

סוגיות מעשיות בהגדלת הפרשות פנסיוניות בשנת 2017

בחודש ינואר נכנסה לתוקף הפעימה השנייה בצו ההרחבה בדבר הגדלת הפרשות לביטוח פנסיוני במשק. במסגרת הצו עלו אחוזי ההפקדה בחיסכון הפנסיוני. נבחן כעת שורה של מקרים שעשויים לנבוע מכניסת הצו לתוקף.

Read More »

הגדלת אחוזי ההפקדה לפנסיית חובה בשנת 2017

קו הצדק הפנסיוני

החל מינואר 2017 נדרשים הן המעסיקים והן העובדים להגדיל את אחוז ההפקדה לחיסכון פנסיוני פעם נוספת במסגרת צו הרחבה להגדלת ההפקדות לפנסיית חובה.

Read More »
שינוי גודל גופנים