דף הבית / חדשות / האוצר מציג : הר הכסף מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים וחשבונות בנק רדומים

האוצר מציג : הר הכסף מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים וחשבונות בנק רדומים

לא הרבה הכרזות של אגף שוק ההון זכו לכל כך הרבה עדים מצד הציבור הרחב כמו, הר הכסף, המנוע החדש לאיתור חסכונות פנסיונים וחשבונות בנק רדומים (לכניסה).
הממשק האינטרנטי לאיתור חשבונות מאפשר לכל אחד למצוא חשבונות בהם לא נעשתה פעילות בשנה האחרונה בקופות הגמל, קרנות הפנסיה ופוליסות הביטוח. לאחרונה הרחיב משרד האוצר את השירות וכיום ניתן לאתר חשבונות בנק רדומים.

הר הכסף

מקור אתר משרד האוצר

הר הכסף 2 – איתור חשבונות בנק רדומים

נכון להיום קיימים במערכת הבנקאית  כ-480,000 חשבונות בנק ופיקדונות ללא תנועה של יחידים, בסך מצטבר של כ-9 מיליארד שקל. מזה, מספר חשבונות הבנק של נפטרים עומד על כ-64,000, בסך מצטבר של כ- 1.3 מיליארד שקלים. אבל רגע לפני שאתם מתחילים לפנטז על אוצר שמסתתר בחשבון בנק שמזמן שכחתם ממנו, אז נציין כי מתוך כלל הפיקדונות האמורים (כאמור 480,000), בכ-60% מהם קיימות  יתרות עד סכום של כ-1,000 שקלים לפיקדון, ובכ-40% מהם קיימות יתרות עד סכום של כ-50 שקל לפיקדון.

תוצאות החיפוש בהר הכסף מראות באילו בנקים קיימים חשבונות או פיקדונות לא פעילים שהבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליהם סמוך למועד פירעונם בנוסף ניתן לחפש חשבונות בנק הרשומים על שם קרוב שנפטר.

התוצאות לא כוללות חשבונות או פיקדונות פעילים, וכן חשבונות  לא פעילים שטרם הגיע מועד פירעונם.
בתוצאות החיפוש תופיע רשימה של בנקים בהם קיימים חשבונות לא פעילים, כולל  חשבונות או  פיקדונות בהם קיימות יתרות נמוכות. מנוע החיפוש מציג האם קיים חשבון אך הוא אינו מראה את סוג החשבון או הפיקדון ואת היתרה הקיימת בו.

למידע נוסף אודות חשבונות אלו עליכם לפנות לבנקים המופיעים ברשימה.

כיצד נכנסים לאיתור החשבון?

לצורך כניסה למערכת יש להצטייד בתאריך הנפקה של תעודת הזהות , ולענות על שתי שאלות זיהוי: האם הונפק לך דרכון בשלוש שנים האחרונות והאם יצאת מהארץ בשלוש השנים האחרונות.

האם ניתן להסיר את המידע על מהאתר הייעודי לאיתור הכספים?

לקוח יוכל לפנות למוקד הטלפוני או לסניף ולבקש להפסיק להעביר את המידע עליו לאתר. ההסרה מהאתר תבוצע לכל היותר תוך חודש וחצי מקבלת הבקשה.

משרד האוצר משיק את הר הביטוח, האתר יספק מידע אודות פוליסות ביטוח שקיימות בכל חברות הביטוח ויאפשר לכל אזרח לראות את התיק הביטוחי המלא שלו.

הר הכסף – מי הזיז את קופת הגמל שלי?

בעבר שימש אתר הר הכסף רק לאיתור חסכונות פנסיונים לא פעילים. בעולם שלאחר רפורמת בכר, מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים היה מוצר נדרש שלא ברור מה מנע עד כה את הקמתו. קופות הגמל של הבנקים פוזרו בין בתי ההשקעות אשר התמזגו ונמכרו עד כי נוצר קושי רב באיתור קופות הגמל. האוצר העריך את שווי הנכסים הרדומים שנמצאים בידי חברות הביטוח ובתי ההשקות בכ- 10 מיליארד שקלים. בישראל קמו עשרות חברות אשר התמחו באיתור נכסים מסוג זה, בעבור השירות הם דרשו לא פעם עמלה גבוהה.

איתרתי כספים לא פעילים, מה ניתן לעשות עכשיו?

החיסכון הפנסיוני של ימינו מבוסס על צבירה. צבירה תעניק לך פנסיה יותר גבוהה, כיסוי ביטוחי זול יותר ובמקרים רבים גם דמי ניהול נמוכים יותר. באפשרותך כעת לרכז את כל כספי החיסכון הפנסיוני שלך בגוף אחד וליהנות גם מראש שקט וידיעה היכן הכספים שלך מנוהלים וגם מפנסיה גבוהה יותר בעתיד. כיום ניתן לנייד כספים בין הגופים השונים ובין המוצרים השונים. באופן זה ניתן להעביר כספי קופת גמל לקרן הפנסיה וגם כספי ביטוח מנהלים אל קרן הפנסיה (לקריאה נוספת). וליהפך.

חשוב מאוד ! במידה ואתם לא מעוניינים שמנוע האיתור יציג את החסכונות הפנסיונים שלכם, עליכם לפנות אל הגופים המנהלים אותם ולבקש מהם שיסירו את שמכם מהמאגר האינטרנטי לאיתור חסכונות פנסיונים.

האם ניתן למשוך את הכספים?

כספי קופות גמל וקרנות פנסיה נועדו להימשך בגיל פרישה. במקרים מסויימים ניתן למשוך את הכספים עוד היום מבלי לשלם מס. בעבר הרחבנו בנושא וניתן למצוא מידע נוסף בקישור המצורף. (לקריאה)

האוצר מציג : הר הכסף מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים וחשבונות בנק רדומים by
Product
הר הכסף
Reviewed by

on 12 בספטמבר 2016
Rating
Summary
מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים וחשבונות בנקים רדומים יאפשר לכם סוף סוף לאתר את החסכונות הפנסיונים ששכחתם מהם. עכשיו רק נשאר לשאול מה לעשות עם הכסף.

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

Check Also

חדשות אחרונות

מה צריך לדעת על שירות עקוב אחרי פנסיוני : איחוד חשבונות לא פעילים בקרנות הפנסיה

שירות עקוב אחרי של משרד האוצר חוזר. במהלך שנת 2018 יתבצע איחוד נוסף של חשבונות לא פעילים. מה אתם צריכים לדעת על המהלך שמוביל האוצר לאיחוד קרנות פנסיה

6 comments

  1. שלום , אנחנו מבקשים לאתר כספים אבודים של אבי שנפטר אך לצערנו תעודת הזהות שלו נלקחה מאיתנו כיוון שנפטר בבית והמשטרה לקחה איתה את התעודה (לדברי אימי המבוגרת). נבקש לתת לנו גישה לאתר על סמך מספר תעודת הזהות שלו

  2. לא ניתן להיכנס לאתר הר הכסף מדוע?
    הר הביטוח?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים