דף הבית / חדשות / האוצר מציג : מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים

האוצר מציג : מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים

לא הרבה הכרזות של אגף שוק ההון זכו לכל כך הרבה עדים מצד הציבור הרחב כמו המנוע החדש לאיתור חסכונות פנסיונים (לכניסה).
הממשק האינטרנטי לאיתור חשבונות עמיתים מאפשר לכל אחד באמצעות חיפוש פשוט למצוא חשבונות בהם לא נעשתה פעילות בשנה האחרונה בקופות הגמל, קרנות הפנסיה ופוליסות הביטוח. ובנוסף לאתר כספים של קרובים שנפטרו. מהלך השקת המנוע לאיתור חסכונות פנסיונים לווה בקמפיין טלויזיוני, אבל נדמה שהפעם המהלך של משרד האוצר נפל על אוזניים קשובות. חיפוש באתר מציג את כל הגופים בהם קיימים לך חשבונות לא פעילים ואת פרטי ההתקשרות עימם. הממשק לא מציג את הסכום הצבור באותו הגוף לצורך ברור עליך לפנות לגופים הפיננסים.

חשוב מאוד ! במידה ואתם לא מעוניינים שמנוע האיתור יציג את החסכונות הפנסיונים שלכם, עליכם לפנות אל הגופים המנהלים אותם ולבקש מהם שיסירו את שמכם מהמאגר האינטרנטי לאיתור חסכונות פנסיונים.

מי הזיז את קופת הגמל שלי?

בעולם שלאחר רפורמת בכר, מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים הוא מוצר נדרש שלא ברור מה מנע עד כה את הקמתו. קופות הגמל של הבנקים פוזרו בין בתי ההשקעות אשר התמזגו ונמכרו עד כי נוצר קושי רב באיתור קופות הגמל. האוצר העריך את שווי הנכסים הרדומים שנמצאים בידי חברות הביטוח ובתי ההשקות בכ- 10 מיליארד שקלים. בישראל קמו עשרות חברות אשר התמחו באיתור נכסים מסוג זה, בעבור השירות הם דרשו לא פעם עמלה גבוהה.

איתרתי כספים לא פעילים, מה ניתן לעשות עכשיו?

החיסכון הפנסיוני של ימינו מבוסס על צבירה. צבירה תעניק לך פנסיה יותר גבוהה, כיסוי ביטוחי זול יותר ובמקרים רבים גם דמי ניהול נמוכים יותר. באפשרותך כעת לרכז את כל כספי החיסכון הפנסיוני שלך בגוף אחד וליהנות גם מראש שקט וידיעה היכן הכספים שלך מנוהלים וגם מפנסיה גבוהה יותר בעתיד. כיום ניתן לנייד כספים בין הגופים השונים ובין המוצרים השונים. באופן זה ניתן להעביר כספי קופת גמל לקרן הפנסיה וגם כספי ביטוח מנהלים אל קרן הפנסיה (לקריאה נוספת). וליהפך.

האם ניתן למשוך את הכספים?

כספי קופות גמל וקרנות פנסיה נועדו להימשך בגיל פרישה. במקרים מסויימים ניתן למשוך את הכספים עוד היום מבלי לשלם מס. בעבר הרחבנו בנושא וניתן למצוא מידע נוסף בקישור המצורף. (לקריאה)

 

האוצר מציג : מנוע לאיתור חסכונות פנסיונים by

אודות נדב טסלר

נדב טסלר, בעל רישיון משווק פנסיוני, משמש כמנהל מוצר באגף השיווק במנורה מבטחים פנסיה וגמל והעורך הראשי של אתר פנסיוני.

Check Also

איש זקן ליד הים

פנסיונרים לא נשואים: חיים לבד, מקבלים יותר

גברים לא נשואים היוצאים לפנסיה יקבלו פנסיית זקנה הגבוהה ביותר מ- 15% מחבריהם הנשואים. מה יקרה עם קצבת הפנסיה שלהם אחרי מותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים